Mis on toidumähik VahaVrapp?

Inglise keeles tuntud kui beeswax wrap, on meie Eestis nimetatud mitut moodi. Elev pani nimeks VahaVrapp, sest vahariie ongi justkui vrapp toidu ümber. Hästi armas on ka sõna mähik, mida sagedasti selle toote puhul kasutatakse või hoopis nakkeriie, sest hea vahakangas nakkub väga hästi. Sobib ka öelda antibakteriaalne riie. Tegu on Eesti mesilasvaha, männivaigu ja jojoba õliga immutatud 100% puuvillase riidega. Valminud käsitööna. Miks need koostisosad? 

Mesilasvaha on toidumähiku staar! Sellel on antibakteriaalsed omadused ehk siis igasugused bakterid seal elutsema ei hakka. Kuigi nakkeriie on tänu mesilasvahale juba üsna hästi käesoojusega voolitav, annab männivaik nakkuvust veelgi juurde. Lisaks sellele pikendab männivaik riide eluiga. Jojoba õli on samuti antibakteriaalse toimega, kuid teeb vahariide ka pehmemaks ning seda sisaldav mesilasvaha ei pragune nii kergesti.

VahaVrapp on parim abiline toidu säilitamisel. See aitab toidul kauem värske püsida ja vähendab seega toidu raiskamist. Ning olgem ausad, see jällegi aitab hoida päris palju raha. Enim sobib vrapp puu-ja köögiviljade ümber. Kapsas, sibul, pirn või maitseroheline – mesilasvahariie ei lase toidul kuivada, kuid tänu oma hingavale pinnasele, ei lämmata toitu nagu seda teeks toidukile. Kata vahariidega kauss, kus õhtusöögi jäägid ja pane külmkappi. Või hoopis see salatikauss, mis läheb grillõhtu lauale – Elevi VahaVrapp hoiab putukad toidust eemal ja on lisaks veel väga ilus!

Kui oled harjunud pagarilt ostma lahtist saia või leiba või muid küpsetisi, siis pakendivabaks poodlemiseks on vahariie väga sobiv abivahend! VahaVrapp ei lase küpsetisel kergesti kuivada ja hallitusel tekkida.

Toidukile ja igasugune plastik on tõeline keskkonna vaenlane. VahaVrapp on hea alternatiiv, mis lisaks kõigele, on veel komposteeritav. Ehk siis, kui toidukile komposteerimine võtab aastakümneid ja samal ajal võib see looduses väga palju kurja teha, siis 100% puuvillane toidumähik muutub mullaks vaid mõne kuuga.

Vahakangas ei talu kuuma, seetõttu tuleb seda pesta leige vee ja õrna seebiga. Vahakangast ei tohiks ka väga tugevalt hõõruda, kuna see vähendab vahariide häid omadusi ja kasutusaega.

Ps! Ei ole sobilik lihale ja kalale


Rõõmusta Maad ja iseennast!

Sinu Elev


Lemmik VahaVrappe valima